Menu

Dzień Mamy

2020-05-26

Filmik z okazji Dnia Mamy 

Pomysł na ciasto

Tatusiowie !Tego dnia wraz z dziećmi, przygotujcie przepyszne, czekoladowe ciasto , pełne magnezu na dobry humor dla kochanej MAMY
-możecie wymyśleć własną nazwę swojego ciasta
-nie zapomnijcie zrobić zdjęcia Waszego wypieku, zanim zniknie(ostrzegamy: może to nastapić błyskawicznie!Masło i jajka wyjmijcie z lodówki godzinę przed zabraniem się do pracy przy cieście. Rozgrzejcie piekarnik do 160°C.
1. Roztopcie masło w rondelku, zdejmijcie je z ognia i dodajcie połamaną czekoladę. Mieszajcie aż do uzyskania konsystencji gęstego, lejącego się sosu – koniecznie spróbujcie, czy tak samo dobrze smakuje, jak wygląda! 
2. W osobnej misce roztrzepcie jajka z cukrem (nie trzeba miksować).
3. Do masy jajecznej wlejcie przestudzony sos czekoladowy i wymieszajcie wszystko. Potem wsypcie mąkę, przesiewając ją przez sitko i dokładnie wymieszajcie, żeby składniki się połączyły.
4. Tortownicę o średnicy 24 cm wyłóżcie papierem do pieczenia i wlejcie masę czekoladową. Następnie ułóżcie maliny, np.
w kształt serca, i delikatnie wciśnijcie w ciasto.
Pieczcie przez 30-35 minut – tyle wystarczy, żeby po wystudzeniu ciasto było upieczone, ale wciąż wspaniale kleiste w środku (jeśli użyjecie większej lub mniejszej formy, ciasto może być gotowe odpowiednio wcześniej lub później)

Zapraszamy również Drodzy Rodzice do zakładki ONLINE, tam w grupie I, III oraz V znajdziecie specjalne życzenia dla Was. 

Zapraszamy do kontaktu

Publiczne Przedszkole nr 17
im. Ciuchcia
ul. 3-go Maja 17
63-400 Ostrów Wielkopolski
tel.: 62 591 53 54
e-mail: przedszkole_nr17@wp.pl
Formularz kontaktowy